Олесь Гончар

Народився 3 квітня 1918р. в с. Ломівці, в передмісті Дніпропетровська. Закінчив семирічку у сусідньому селі, Харківський технікум журналістики. З 1937р. активно починає друкуватися у періодиці. У 1938р. вступає до Харківського університету. Приймав участь у війні як сержант-мінометник. Зокрема у битві за Київ на річці Рось. Після закінчення війни повертається до навчання у Дніпропетровському університеті. Вступає до аспірантури при Інституті літератури ім. Шевченка АН УРСР. У 1963р. за роман «Тронка» присуджено Ленінську премію. Виступав, як літературознавець, історик мистецтва, критик. У 1959–1971р. очолював Спілку письменників. Відроджував українську культуру, мову та націю. Помер 16 липня 1995р. Творчість: повість «Стокозове поле», роман «Людина і зброя», книжка «Фронтові поезії», роман «Прапороносці», повість «Земля гуде», новела «За мить щастя», збірка «Новели», повість «Микита Братусь», роман у новелах «Тронка», роман «Собор» та інші.
years of life: 3 travanj 1918 14 srpanj 1995

Citati

xvixeje citiraoprije 10 mjeseci
Скочивши з стільця, ти стала навпроти мене. Тільки тепер я помітив, який подертий на мені був халат. Ти теж була в білій сукні, і на рукаві чорніла пов'язка.
ip1eje citiraoprije 2 godine
Тільки й знає Баглай, що звідти вона, де степи, де будяки по балках, де смага сарматська на обвітрених лицях горить!
ip1eje citiraoprije 2 godine
Характерники нібито між ними були, ворожбити, дивовижні люди. Візьме дрібку рідної землі під шапку — і в похід, і земля ця дає йому такі чари, що, коли зійдеться з ворогом віч-на-віч, то ворог його не бачить. Чує басурманин, як козак сміється, чує, як кінь його ірже, а самого козака не видно. Невидимий, мов дух, а сміється!

Dojmovi

dunkangoretsje podijelio/la dojamprije 4 mjeseca
👍Vrijedna čitanja

alionazotsje podijelio/la dojamprošle godine
👍Vrijedna čitanja

b1589656331je podijelio/la dojamprije 2 godine
👍Vrijedna čitanja

fb2epub
Povucite i ispustite datoteke (ne više od 5 odjednom)